كاربر ميهمان ( عضويت - ورود )
فارسي   |   العربي  |   الكردية | English

 • انجام روش نوين درماني صد درصد طبيعي PRP

  در اين روش پلاسماي غني از پلاكت طي مراحلي از خون بيمار تهيه شده و به نواحي آسيب ديده تزريق ميگردد

 • مشاوره رايگان

  انجام مشاوره تلفني و حضوري رايگان و جوابگويي به تمامي سئوالات پزشكي شما 22702041 - 021

 • كاشت موي طبيعي و قابل رشد

  انجام كليه روش هاي كاشت موي طبيعي شاملFUT و FIT و تركيبي و طراحي خط رويش مو منحصر به فرد و علمي

 • انجام روش كاملاً جديد و پيشرفته مزوتراپي

  در اين روش داروهاي شامل ويتامين ها مواد معدني عصاره هاي گياهي و ... بطور مستقيم به ناحيه مزودرم تزريق ميشوند.

مقالات
دانش مو
مو یکی از اجزای بسیار مهم بدن است که علاوه بر نقش آن بر سلامت، تأثیر بسزایی نیز بر زیبایی افراد دارد به همین دلیل حفظ شادابی و زیبایی موها علی الخصوص موی سر همواره مورد توجه انسان ها بوده است.
موی سر همان ساختار موهای سایر قسمت های بدن را دارا است.عنصر سازنده آن نوعی پروتئین فیبری به نام کراتین است. مو چه از نظر آناتومی و چه از نظر فیزیولوژی مجموعه متنوعی را تشکیل می دهد که می توان این مسئله را از اشکال ظاهری متفاوتی که به خود می گیرد دریافت.کافی است موی سر یک سوئدی را با یک ژاپنی مقایسه کنید. شخص اول، دارای موهای بلوند،نازک وشکننده است در حالی که دومی مویی کلفت ،مقاوم و سیاه دارد
هر تار مو شامل دو ریشه و ساقه بیرونی قسمت است: قسمت زنده مو ریشه آن است که در عمق پوست سر قرار داردو در قسمت انتهایی  آن منطقه متورمی وجود دارد که قطرآن حدود سه برابر تار مو است و به آن پیاز مو گفته می شود.
كاشت مو

اگر برشی روی یک تار موانجام بدهیم سه قسمت را می توان در آن تشخیص داد:
 1. لایه بیرونی مو: از سلول های شاخی،مسطح،شفاف و بی رنگ ساخته شده است.این سلول ها شبیه به پولک های ماهی است و قسمتی ازهر یک،روی دیگری قرار گرفته است.
 2. لایه میانی: این قسمت اساسی تار مو ،در زیر لایه بیرونی قرار دارد و هفتاد و پنج درصد از حجم تار مو را تشکیل می دهد و حاوی ملانین است که رنگ ظاهر مو را مشخص می کند.
 3. مغز مو: که به آن کانال مرکزی نیز گفته می شود،در مرکز ساقه مو قرار گرفته و حجم آن ، بین صفر تا صد درصد تار مو است بطوریکه گاهی اوقات این قسمت وجود ندارد.
مو در طول دوران حیات خود سه مرحله کلی را می گذراند که طی این مراحل رشد نا مساوی دارد.
كاشت مو
 1. مرحله آناژن: مرحله فعال مو است که در طول آن ، تار مو به شکلی منظم به حیات خود ادامه داده و رشد می کند.این مرحله،طولانی ترین مرحله حیات مو است که برای موهای روی سر چهار سال و برای موهای اطراف آن هفت سال طول می کشد.
 2. مرحله کاتاژن: پیاز مو که تا آن زمان تو خالی بوده در عرض پانزده روز ، در اثر توقف فعالیت سلول های جوانه ای ، دیگر تغذیه نمی شوند در نتیجه پر می شود و به این ترتیب خود را کراتینیزه و سخت می کند و به جسمی شاخی شکل تبدیل می شود . در این ، حالت دیگرمو مرده است.به این ترتیب ، فولیکول برای دفع موی مرده خود را جمع می کند
 3. مرحله تلوژن: مرحله ای است که حدود سه ماه (و گاهی اوقات کمتر)طول می کشد.در طول این مرحله ،موی مرده در انتظار ریزش و بیرون رانده شدن توسط موی جدید است که او نیز در همان فولیکول می روید.
عوامل مختلفی باعث ریزش موی سر میشوند که در برخی از آنها با از بین رفتن علت ریزش ، موها دوباره رشد میکنند ولی در برخی دیگر موها هیچگاه به حالت اولیه خود باز نمیگردند. از جمله این عوامل میتوان به ابتلا به بیماریهای مختلف، وراثت، اختلالات هورمونی، استرس و ... اشاره نمود.
بسیاری از آقایان و برخی از خانم ها دچار ریزش مو هورمونی هستند که باعث ریزش دائمی موهای آنها میشود و تا به امروز هیچ  دارویی برای درمان قطعی آن ساخته نشده است. روش های درمانی دیگری نیز مانند پی آر پی (PRP) ، مزوتراپی و ... نیز تأثیر ناچیزی داشته و جلو ریزش مو را نمی گیرند و تنها راه حل اثر بخش و دائمی، کاشت موی طبیعی است که میتواند جلوه موهای از دست رفته را دوباره به فرد بازگرداند.
كاشت مو
اخبار سلامتي
نقشه سایت | صفحه اصلي | تماس با ما
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانش مو مي باشد و هرگونه كپي برداري پيگيرد قانوني دارد.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون