كاربر ميهمان ( عضويت - ورود )
فارسي   |   العربي  |   الكردية | English

 • انجام روش نوين درماني صد درصد طبيعي PRP

  در اين روش پلاسماي غني از پلاكت طي مراحلي از خون بيمار تهيه شده و به نواحي آسيب ديده تزريق ميگردد

 • مشاوره رايگان

  انجام مشاوره تلفني و حضوري رايگان و جوابگويي به تمامي سئوالات پزشكي شما 22702041 - 021

 • كاشت موي طبيعي و قابل رشد

  انجام كليه روش هاي كاشت موي طبيعي شاملFUT و FIT و تركيبي و طراحي خط رويش مو منحصر به فرد و علمي

 • انجام روش كاملاً جديد و پيشرفته مزوتراپي

  در اين روش داروهاي شامل ويتامين ها مواد معدني عصاره هاي گياهي و ... بطور مستقيم به ناحيه مزودرم تزريق ميشوند.

مقالات
دانستنی های مو


 
 
مو از اجزای بسیار مهم در سلامتی و زیبایی انسان است که در طول تاریخ تحقیقات وسیعی در مورد آن انجام گرفته است تا بیماریهای مربوطه به آن که باعث ریزش میگردد، عوامل تأثیر گذار بر آن و نیز راهای درمان آن بیماریها را کشف کنند همچنین همه روزه انواع مدل های آرایش و پیرایش مو در سراسر جهان ابداع میگردد که نشان دهنده اهمیت مو برای انسان هاست..  بر اساس تحقیقات اخییر محققان هشت نوع متفاوت مو در میان مردم سراسر جهان وجود دارد كه این هشت نوع بر حسب شكل مو و نازك و ضخیمی موها متفاوت هستنددلیل تمامی تفاوت‌ها در شكل و رنگ آن، وراثت است.... ولی در كل می‌توان انواع و اقسام موها را در سه دسته (صاف، مجعد و فر) تقسیم نمود.
 ساختار مو همانند ناخن‌ها از جنس كراتین است . در هنگام تولد روی هر سانتی‌متر مكعب از پوست سر یك نوزاد 1000 فولیكول مو وجود دارد اما از میزان آن به مرور زمان كاسته می‌شود تا آنكه به 500 عدد بین سن 30 تا 50 سالگی برسد.روی پوست سر به طور طبیعی بین 100 تا 150 هزار پیاز مو وجود دارد.. موها به طور معمول ماهانه بین 7/0 تا دو سانتی‌متر رشد می‌كنند. که موهای صاف بیشترین و موهای فر كمترین میزان رشد را دارند. همیشه 10 تا 15 درصد موهای در مرحله ریزش قراردارند. آنها طی چند ماه رشد می‌كنند سپس رشدشان متوقف می‌شود و طی چند هفته می‌ریزند و جای آنها موهای جدید شروع به رشد می‌كند.
طول عمر یك موی مردانه بین دو تا چهار سال است در حالی كه طول عمر موهای زنانه بین چهار تا هفت سال است بنابر این یک مرد در مقایسه با یك زن در طول چهار سال نمی‌تواند موهای بلندتری داشته باشد.
پیاز موها چند میلی‌متر پایین‌تر از سطح پوست  درون حفره هایی قرار گرفته‌اند درون حفره‌ ها رگ‌های خونی نیز وجود دارد تا اكسیژن، مواد غذایی و كراتینوكیت را به سلول‌های سازننده كراتین برساند. در این قسمت ملانوسیت‌ها هم قرار گرفته‌اند تا به مو رنگ بدهند.
 
بالاتر از حفره پیاز مو كه در لایه درم پوست قرار گرفته، در لایه اپیدرم غده‌های چربی واقع شده‌اند كه سبوم ترشح كرده و به این ترتیب هم موها را روغن‌كاری می‌كنند و هم از لایه اپیدرم در برابر میكروب‌ها و آلودگی‌ها مراقبت می‌كنند. تنها بخش‌هایی كه زیر لایه اپیدرم قرار گرفته‌اند زنده‌اند و موهایی كه از اپیدرم می‌گذرند در واقع مرده‌اند و شما می‌توانید به راحتی آنها را ببرید.
 

 
  
شكل مو (صاف، مجعد و فر) بستگی به شكل فولیكول یا حفره‌ای دارد كه پیاز مو در آن قرار گرفته است. یك فولیكول گرد، صاف یا به شكل ویرگول سبب به وجود آمدن موهای فر یا صاف‌تر می‌شود.شكل فولیكول مو مانند شكل و فرم مو ارثی است. در حقیقت وقتی موی فر یا مجعد می‌شود به این دلیل است كه میزان كراتین ساخته شده در بخشی بیشتر و در بخشی كمتر بوده و به همین علت بخش بیشتر روی قسمت كمتر فشار آورده و آن را زخم می‌كند.
 
طبق تحقیقات دانشمندانعلاوه بر عوامل ژنتیكی و وراثتی، آب و هوا نیز بر صاف یا فر بودن مو نقش دارد.به طور معمول افراد ساکنمناطق سردسیر مردم موهای صافی دارند. این نوع موها هوا را درون خود نگاه می‌دارند و سبب گرم شدن پوست سر می‌شوند.در عوض در افرادی که  در مناطق گرم زندگی می‌كنند كه آفتاب تابش زیادی دارد، موهای مجعد یا كاملا فری دارند.به طور مثال در آفریقا به دلیل تابش زیاد خورشید مردم موهای كاملا فری دارند كه به موازات پوست سر رشد می‌كند و اجازه نمی‌دهد نور آفتاب به طور مستقیم به پوست سر بتابد و مغز را داغ كند.
نقشه سایت | صفحه اصلي | تماس با ما
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانش مو مي باشد و هرگونه كپي برداري پيگيرد قانوني دارد.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون