كاربر ميهمان ( عضويت - ورود )
فارسي   |   العربي  |   الكردية | English

 • انجام روش نوين درماني صد درصد طبيعي PRP

  در اين روش پلاسماي غني از پلاكت طي مراحلي از خون بيمار تهيه شده و به نواحي آسيب ديده تزريق ميگردد

 • مشاوره رايگان

  انجام مشاوره تلفني و حضوري رايگان و جوابگويي به تمامي سئوالات پزشكي شما 22702041 - 021

 • كاشت موي طبيعي و قابل رشد

  انجام كليه روش هاي كاشت موي طبيعي شاملFUT و FIT و تركيبي و طراحي خط رويش مو منحصر به فرد و علمي

 • انجام روش كاملاً جديد و پيشرفته مزوتراپي

  در اين روش داروهاي شامل ويتامين ها مواد معدني عصاره هاي گياهي و ... بطور مستقيم به ناحيه مزودرم تزريق ميشوند.

مقالات

درمان های دارویی ريزش مو

ريزش مو دلايل مختلفي از عوامل ارثي ، ابتلا به انواع بيماري هاي تأثير گذار، استفاده از داروهاي خاص و ... دارد كه در برخي از موارد موها دوباره رشد ميكنند ولي در برخي ديگر ريزش مو دائمي شده و موها رشد نمي كنند. پس از سالها درمان با استفاده از روش هاي مختلف و داروهاي متنوع ، درمان هاي زير به درجات مختلف موفقيت آميز بوده اند:

فیناستراید: این دارو در اصل یک دارو برای درمان بزرگی پروستات استدر طول درمان مردان مبتلا به مشکلات پروستات، عارضه جانبی رشد موها مشاهده شد فیناستراید در حال حاضر توسط FDA برای درمان طاسی موی مردانه تایید شده است.
 
درمان های دارویی ريزش مو - فیناستراید
 
ماینوکسیدیل: مانوکسیدیل اولین دارویی است که توسط FDA برای درمان طاسی الگوی مردانه تایید شده است برای سال های سال ماینوکسیدیل  به صورت قرص ، به طور گسترده ای برای درمان فشار خون بالا استفاده می شد. درست مانند فیناستراید، محققان کشف بسیار جالبی از عوارض جانبی این دارو را داشتند .بیمارانی که داروی مینوکسیدیل  را مصرف کرده بودند ، در مکان های غیر منتظره ای مانند گونه، پشت دستها و حتی برخی بر روی پیشانیشان رشد مو را داشتند. بعضی از محققان متوجه شدند که استفاده از مینوکسیدیل موضعی بر روی سر باعث رشد موها در مناطق ریزش مو می شود  در آن زمان این انقلابی در درمان بود .چند مطالعه کوچک ‌ترکيب درماني ‌ترتينوئين موضعي و ماينوکسيديل موضعي را در رشد موها تاييد کرده‌اند.. اما گروهي از بيماران نمي‌توانند تحريک و خارش ناشي از محلول موضعي‌ترتينوئين را تحمل کنند.
درمان های دارویی ريزش مو - ماینوکسیدیل
 
 
درمانهای متفاوتیبرای بهبود رشد مو و نیز جلوگیری از ریزش مو وجود دارد. خیلی از توصیه های مطرح شده متاسفانه از پایه علمی معتبری برخوردار نبوده و گاه می تواند حتی سلامتی شما را تحت تاثیر قرار دهد، لذا توصیه آنست که حتما در انتخاب داروها و نیز مکملهای غذایی با پزشک متخصص مشورت نمایید.
داروی اکوفن به صورت قرص یا شامپو جهت تقویت مو و ناخن توصیه میشود. از قرص زینک پلاس به عنوان جایگزین این دارو نیز می توان استفاده کرد.
ویتامین های روی، منیزیم، مس، E، A، Cو Bدر سلامت و رشد مو اثر دارند.
بهطور کلی ویتامین های گروه Bنقش مهمی در حفظ سلامتی و رشد مو دارند و از سفید شدن مو نیز جلوگیری می کند.  برای تاثیر بیشتر علاوه بر استفاده از مواد غذایی حاوی این گروه از ویتامین ها، استفاده از مکمل ها هم مفید است.
درباره اثر کافئین در رشد مو، نتایج اولیه تحقیقات پژوهشگران نشان می‌دهد که مصرف موضعی (نه خوراکی) کافئین می‌تواند با مهار عوامل اصلی ریزش مو، یعنی هورمون دی هیدروتستوسترون و آنزیم فسفو دی استراز از ریزش موها جلوگیری كند.
نقشه سایت | صفحه اصلي | تماس با ما
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانش مو مي باشد و هرگونه كپي برداري پيگيرد قانوني دارد.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون