كاربر ميهمان ( عضويت - ورود )
فارسي   |   العربي  |   الكردية | English

 • انجام روش نوين درماني صد درصد طبيعي PRP

  در اين روش پلاسماي غني از پلاكت طي مراحلي از خون بيمار تهيه شده و به نواحي آسيب ديده تزريق ميگردد

 • مشاوره رايگان

  انجام مشاوره تلفني و حضوري رايگان و جوابگويي به تمامي سئوالات پزشكي شما 22702041 - 021

 • كاشت موي طبيعي و قابل رشد

  انجام كليه روش هاي كاشت موي طبيعي شاملFUT و FIT و تركيبي و طراحي خط رويش مو منحصر به فرد و علمي

 • انجام روش كاملاً جديد و پيشرفته مزوتراپي

  در اين روش داروهاي شامل ويتامين ها مواد معدني عصاره هاي گياهي و ... بطور مستقيم به ناحيه مزودرم تزريق ميشوند.

مقالات
عوارض جانبی احتمالی فیناستراید و ماینوکسیدیل کدامند؟

در صورت استفاده صحیح و بر اساس دستورات کاخانه سازنده ، این داروها عوارض خطرناکی ندارند. فیناستراید بطور بالقوه برای رشد و نمو جنین در مادر باردار مضر است. خانمهای باردار نه تنها بایستی از خوردن این دارو اجتناب کنند بلکه باید حتی از دست زدن به قرصهای فیناستراید هم بپرهیزند.

Top
چه زمانی پس از پيوند مو شخص می تواند فعاليت هاي روزانه و عادي خود را انجام دهد؟

این بستگی روش انجام شده جهت پيوند مو  و نیز نوع فعاليت شخص دارد. در اکثر موارد شخص می تواند فردای روز پيوند فعاليت خود را آغاز نمايد اما بهتر است اطلاعات دقیقتر در این مورد را از پزشک خود بپرسد.

Top
آيا نواحي كاشت شدهژس از پيوند زخم يا خونريزي خواهند داشت؟

همانطور که گفته شد پس از عمل دلمه های کوچکی روی گرافتها تشکیل می شوند . در صورتیکه پیوند مو لابلای موهای قبلی فرد انجام شده باشد این دلمه ها توسط موهای اطراف استتار شده و دیده نمی شوند. در غیر اینصورت این دلمه ها تا چندروز پس از عمل بصورت دانه های ریزی روی پوست سر نمایان هستند ولی آنچنان جلب توجه نمی کنند . با شستشوی سر به دفعات در طول روز این دلمه ها معمولا پی از حدود یک هفته از انجام عمل ناپدید می شوند.

Top
وضعیت شخص بلافاصله پس از انجام عمل پِیوند موی طبیعی چگونه است ؟

پیروی بیمار از دستورات پزشک و انجام مراقبتهاي لازم در روند وضعیت وی پس از عمل و راندمان نهائی پیوند مو تاثیر بسزایی دارد. پس از عمل دلمه های کوچکی در محل کاشت گرافتها بر روی پوست سر ایجاد می شوند . حدود 24 تا 48 ساعت پس از عمل بایستی سر با شامپوهای تجویز شده توسط پزشک تمیز نمود. بخیه هایی که در ناحیه پشت سر پس از برداشت گرافتها در ناحیه دهنده زده می شوند کاملا توسط موهای اطراف استتار شده و دیده نمی شوند. این بخیه ها حدود یک هفته پس از عمل کشیده می شوند.

Top
هزينه كاشت مو چقدر است ؟

هزینه پیوند موی طبیعی بیشتر از هزینه سفارش کلاه گیس و یا روشهای مصنوعی مشابه است ولی با توجه به اینکه موهای پیوند شده کاملا دائمی و بدون ریزش هستند امروزه مردم از لحاظ اقتصادی بعنوان یک سرمایه گذاری مطمئن برای داشتن آینده ای توام با زیبایی ، با اعتماد به نفس به مراتب بالاتر از قبل به انجام این عمل روی آورده اند.

Top
آیا عمل پیوند مو دردناک است ؟

به جز چند تزریق اولیه برای بی حس نمودن پوست سر كه كمي دردناك است در بقيه مراحل پيوند مو  به قدری کم و نا محسوس است که فرد را هنگام عمل متعجب می سازد. پس از آن بیمار دیگر هیچ دردی را احساس نمی کند . حتی بیمار در صورت تمایل در حین عمل می تواند مطالعه کند یا به تماشای تلویزیون بپردازد.

Top
عمل پیوند موی طبیعی در چند جلسه انجام می شود؟

تعيين تعداد جلسات و نيز فاصله زماني مناسب بين جلسات بايد توسط پزشك معالج اعلام شود كه بستگي به شرايط بيمار- روش انتخابي ميزان تراكم مورد نظر بيمار- تعداد و اندازه گرافتهایی که ميتواند پیوند داده شوند و ... دارد

Top
آيا پس از پيوند مو موها مصنوعي و عروسكي ميشوند ؟

در سالهای اولیه ابداع این عمل گرافتهای حلقوی بزرگ شامل 15 تا 20 تار مو پیوند زده می شدند که پس از رشد ، ظاهر قابل رشد و طبیعی نداشته و حالت موی عروسکی پیدا می کردند. در طی سالهای بعدی با ابداع ابزار و تکنیکهای جدیدتر امکان پیوند گرافتهای کوچکتر با فواصل نزدیک به هم فراهم گردید بطوریکه امروزه انجام پیوند موی طبیعی ، ظاهری کاملا طبیعی به شخص می دهد.

Top
آیا موهای پیوندی در كاشت مو طبيعي موهای واقعی و طبیعی هستند؟

بله . امروزه تنها روشی که سبب بازگرداندن موهای از دست رفته می گردد پیوند موی طبیعی است .موهای پیوندی از نواحی خاصی از بدن که به آن ناحیه دهنده گفته می شود ، برداشته شده و به نواحی مورد نظر ( نواحی کم مو یا طاس ) که به آن ناحیه گیرنده گفته می شود انتقال می یابند. موهای انتقال یافته توسط بدن دفع یا اصطلاحا پس زده نمی شوند چون در واقع از بافتهای خودی هستند. این موها پس از انتقال به محل جدید باز هم خصوصیات قبلی خود شامل رنگ ، جنس ، حالت و سرعت رشد را حفظ کرده و شروع به رشد می نماید. جریان خون غنی موجود در پوست سر سبب حفظ حیات این فولیکولهای گرافت شده می شود.

Top
چه عواملي باعث ريزش مو مي شوند؟

در افراد مختلف سن شروع ریزش ، میزان و سرعت ریزش مو و ... کاملا متفاوت است . بیماریهای شدید ، سوء تغذیه و کمبود ویتامینها می توانند سبب تسریع روند ریزش مو گردند. رنگ موهای دائمی و مواد شیمیایی حالت دهنده نیز سبب آسیب فولیکولهای مو می گردند.عواملی همچون بر سر گذاردن کلاه ، شستوشوی زیاد مو با شامپو و مسدود شدن منافذ پوستی آنطور که عوام فکر می کنند سبب ریزش مو نمی گردند.

Top
شايع ترين علت ريزش مو چيست؟

شایعترین علت ریزش مو وراثت است  ژنهای مربوط به ریزش مو از والدین به فرزندان دختر یا پسر منتقل شده و در بزرگسالی باعث ریزش موی آنها میشود .هورمونتستوسترون که در بدن همه مردان وجود دارد سبب فعال شدن ژنهای مربوط به ریزش مو میشود و این روند نهایتا فولیکولهای مو را از بین می برد. در حال حاضر هیچ روش دمانی برای توقف ریزش موی ارثی وجود ندارد.

Top
نقشه سایت | صفحه اصلي | تماس با ما
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانش مو مي باشد و هرگونه كپي برداري پيگيرد قانوني دارد.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون